Rotterdammers maken Rotterdam

De Feeling Good Tour van Ger Vos

Chris van Marion Tekst
Aldwin van Krimpen Beeld

Aan de rand van Brielle, waar het eigenlijk Vierpolders heet, bevindt zich het adres dat Annemieke, de persoonlijke assistent van Ger Vos, doorgegeven heeft. Het is vooral een dichte garagedeur. Na een kort telefoontje gaat er aan de zijkant een deur open. Daar ligt een verbazend royaal ingerichte ruimte achter. Er hangen aanplakbiljetten van vroegere shows en ontelbaar veel ingelijste foto’s van ontmoetingen met de groten der aarde. “Lee Towers is een goede vriend van me,” vertelt Ger. “En met Gerard Joling heb ik een erg warme band, aan hem heb ik veel te danken. Maar dat vertel ik straks.” Annemieke breekt in met de vraag wie er koffie wil.

De ruimte bevat meer parafernalia uit het leven van Ger. Zo bungelt aan het plafond, met stevige touwen vastgemaakt, een modelvliegtuig. Een relikwie uit een ver verleden, toen Ger modelvliegtuigen bouwde en ermee vloog bij een modelvliegtuigclub. De ruimte hangt vol dingen waar hij trots op is. Het is ook niet voor niets dat Ger Vos zichzelf multimiljonair noemt. Het staat zelfs op zijn visitekaartje: Multimiljonair in mooie momenten. Hij verzamelt geluk, mooie momenten, die hij graag vastlegt. Bijvoorbeeld in de foto waarop hij de Thaise koningin een handkus geeft. Of in de oorkonde waarop hij een erepenning van de stad Brielle ontvangt. 

Ger is gevierd entertainer. Een showman met het hart op de juiste plek. Hij helpt graag anderen. En dat levert hem nog meer mooie momenten op voor zijn verzameling. Mede daarom organiseerde hij in 2012 een groot concert in het Nieuwe Luxor Theater in ‘zijn’ Rotterdam. En nodigde hij zeshonderd eenzame ouderen uit voor een gratis compleet verzorgde avond. Het succes was enorm. En zo werd de laatste maandag van november steevast het moment voor zijn Feeling Good Tour. Een jaarlijks stijf uitverkocht concert in het enorme Nieuwe Luxor Theater.

Platgebeld

Om al die ouderen te bereiken, heeft Annemieke veel contact met verzorgingstehuizen. Ook wordt ze platgebeld door ouderen die op zichzelf wonen en er graag bij willen zijn. Op de laatste maandag van november rijden er om 18:00 uur twaalf bussen voor op de Wilhelminapier. Over de rode loper mogen ze naar binnen via de artiesteningang waar al een band staat te spelen. Vervolgens met de lift naar boven om uit te komen op de vierde verdieping. Hier staan hapjes en drankjes klaar, waar natuurlijk het advocaatje slagroom niet ontbreekt. Dan begint om 20:00 uur het concert. Met Ger Vos. En met het orkest van Maurice Luttikhuis, wat een fantastisch geluid geeft. En ieder jaar is er een gastoptreden van een grote artiest. Een artiest waar Ger zelf een bijzondere band mee heeft.

Als het concert om 22:00 uur is afgelopen en de ouderen weer keurig met de bussen naar huis worden gebracht, begint in het Luxor de afterparty voor de sponsoren en betalende gasten die deze avond mede mogelijk maken. Want naast zeshonderd ouderen, komen er ook duizend mensen die wel betalen voor een kaartje. Sterker nog, deze duizend mensen betalen door hun aanwezigheid eigenlijk voor het kaartje van een oudere. En dat is leuk, want op die manier draagt iedereen zijn steentje bij aan het goede. De afterparty is de grootste en belangrijkste netwerkborrel van Rotterdam. Als je in zaken zit, dan mag je hier niet ontbreken.

Maerland

Ger Vos is geboren Rotterdammer en opgegroeid in Spijkenisse. Onder de rook van, zullen we maar zeggen. Tegenwoordig woont hij op de mooiste plek van Brielle, aan het Maerland. Tot 1998 leidde hij een heel normaal leven als interieurbouwer. Hij had een mooi bedrijf en was al vanaf jonge leeftijd zelfstandig ondernemer. Ook zong hij in een amateurbandje waar hij veel plezier in had. Zo nu en dan op een bruiloft of een feest. En altijd wisten ze een goede sfeer op te bouwen. Hij was een entertainer in de dop. En dat zaadje ontkiemde. 

Een vriend gaf hem op voor het tv-programma Hollands Hollywood. In dit programma werden opkomende artiesten gekoppeld aan een professional. Ger kreeg Gerard Joling als mentor en wist het programma net niet te winnen. Ondertussen had Ger een goede band opgebouwd met Gerard, waardoor hij met kerst thuis bij Joling werd uitgenodigd. En dit was het begin.

Marbella

“Ik kwam bij Gerard thuis en hij gaf een goed feest. Hier ontmoette ik Erwin Kettmann van Laser Esthetic, die zich toen bezighield met het haar van Joling. En Erwin kende weer iemand in Marbella die mij een paar dagen later opbelde. Een man uit de Quote500. Hij had gehoord dat ik aardig kon zingen, waarbij ik hem verbeterde en zei dat ik erg goed kon zingen. Hij vroeg me vervolgens of ik op de verjaardag van zijn vrouw wilde optreden en wat dat kostte. Nou, vertelde ik hem, ik kom graag naar Marbella, maar het kost niks. Want ik kom liever voor niks dan voor weinig. Als jij mijn vliegticket en hotel betaalt, dan kom ik zingen. En zo gebeurde het.”

“Wat ik toen nog niet wist, was dat werkelijk iedereen die ertoe deed op dat feestje was. Ik trad daar op en daarna zat mijn agenda vol. Ik werd gevraagd om overal in de wereld op te treden. Opeens was ik bekend in het wereldje. En tot op de dag van vandaag ken ik alle grote namen uit de zakenwereld, uit de high society. En reis ik de wereld over voor mijn optredens. Behalve die laatste maandag van november. Want dan ben ik in Rotterdam om de ouderen van groot Rotterdam een fantastische avond te bezorgen. En weet je wat nou het leuke is, al die zakenmensen waar ik het hele jaar voor optreed, die komen allemaal als betalende gast of sponsor naar het Luxor.”

Nieuwe mooie momenten

Ger is inmiddels 62 jaar en kijkt terug op een grandioze carrière met miljoenen mooie momenten. Een daarvan is dat Ger elk jaar een gastartiest in zijn show heeft uit zijn jeugd. In een reeks van dertien, steeds uitverkochte concerten in het Nieuwe Luxor Theater mocht hij onder andere Lee Towers, Margriet Eshuijs, George McCrae, Oscar Harris, Jacques Herb en George Baker al ontvangen. 

 

Het is inmiddels een begrip binnen het wereldwijde netwerk van Ger dat de laatste maandag in november gereserveerd staat voor de Feeling Good Tour.